Zobu ārstēšana pilnā narkozē

4 soļi līdz veseliem zobiem

  • Konsultācija pie zobārsta, kurš veiks zobu ārstēšanu pilnā narkozē
  • Konsultācija pie anesteziologa (iespējams online)
  • Asinsanalīžu veikšana
  • Ierašanās uz manipulāciju
    Uz visām iepriekšminētajām manipulācijām varat pieteikties VCA Dent Aura reģistratūrā pa tālruni 22308600 vai 67799848.
    Zobus ārstēšana narkozē

Mūsdienās zobu ārstēšanu bērniem var veikt arī vispārējā narkozē. Tā ir lieliska iespēja gadījumos, kad dažādu psiholoģisku iemeslu dēļ lokālā anestēzija nav piemērota, piemēram, bērns vēl ir mazs vai ļoti baidās no zobu labošanas, kā arī bērniem ar īpašām vajadzībām. Procedūras laikā mazais pacients atrodas dziļā miegā, tādēļ zobārsts vienā reizē var veikt vairākas, arī sāpīgas un ļoti sarežģītas manipulācijas.

Iespējams veikt piena zobu ārstēšanu, priekšzobu atjaunošanu vai protezēšanu, kā arī zobu ekstrakciju. Gadījumos, kad piena zobi tiek pāragri zaudēti, lai izslēgtu nepareizu patstāvīgā sakodiena formēšanos, piedāvājam ievietot vietas saglabātāju.

Zobu ārstēšana vispārējā narkozē vidēji ilgst vienu, divas stundas – tas atkarīgs gan no bērna vecuma, gan bojāto zobu skaita, gan pielietoto zobārstniecības manipulāciju veida. Piemēram, zoba izņemšanai nepieciešams mazāk laika, nekā labošanai.

Gatavošanās procedūrai

Lai gan mūsdienās medikamenti, kurus izmanto narkozes veikšanai, iedarbojas ļoti saudzīgi, zobārsts kopā ar anesteziologu vienmēr rūpīgi apsver, kas bērnam būs vispiemērotākais.

Vecāki tiekas ar anesteziologu, lai visos sīkumos pārrunātu tās gaitu, uzzinātu, kā pareizi sagatavoties vispārējai narkozei, kāds ēšanas un dzeršanas režīms jāievēro procedūras dienā, kā bērns jutīsies pēc atmošanās, kā arī rastu atbildes uz citiem jautājumiem.

Kas notiek procedūras laikā

Lokālā anestēzija atsāpina tikai kādu noteiktu mutes dobuma apvidu, bet vispārējās anestēzijas laikā mazajam pacientam tiek ievadīti medikamenti, kas nodrošina dziļu miegu.  Narkozes laikā pilnībā izzūd jebkāda kairinājuma sajūta, ko nomoda stāvoklī panākt nav iespējams. Bērns neko nejūt, nedzird un neatceras.

Lai zobu ārstēšanas laikā elpceļos neiekļūtu svešķermeņi, tiek nodrošināta mākslīgā plaušu ventilācija. Vispārējai anestēzijai  tiek izmantoti intravenozie un/vai gaistošie inhalācijas medikamenti, kas tiek pievadīti mākslīgās plaušu ventilācijas laikā. Gan narkozei vispiemērotāko medikamentu, gan to ievades veidu anesteziologs piemeklē katram bērnam individuāli, atkarībā no viņa vecuma, vispārējā veselības stāvokļa un procedūras laikā paredzētajām manipulācijām.

Pēc pamošanās

Pēc procedūras aizmigušais vai samiegojies bērns nonāk novērošanas palātā, kur viņu jau gaida vecāki. Uzreiz pēc manipulācijas pacients atrodas mediķu uzraudzībā, bet jau pavisam drīz mazais pacients var doties mājas. Vecāku uzdevums – pievērst bērna pašsajūtai īpašu vērību 24 stundas pēc procedūras, tāpēc esam izvēlējušies procedūras veikt sestdienās, lai nākamajā dienā bērns var mierīgi atpūsties sev pierastā vidē.

Pirmās stundas pēc narkozes bērnam var būt vājuma sajūta, pastiprināta siekalu izdalīšanās vai grūtības tās norīt, apgrūtināta elpošana, slikta dūša, reiboņi, taču šīs blaknes nav biežas un ir viegli novēršamas.